507 629 849 biuro@ekosbc.pl

EKO SB-C

Piaskowanie, sodowanie, szkiełkowanie. Mobilne piaskowanie metali, sodowanie karoserii, szkiełkowanie aluminium. Obróbka strumieniowo-ścierna metali, piaskowanie drewna, cegły. Piaskowanie Radom, piaskowanie Pionki.

Sodowanie drewna – piaskowanie domów z bala

piaskowanie drewna

Sodowanie drewna to najlepsza metoda na oczyszczenie drewna. Soduje się m.in. domy z bala, budynki drewniane, drzwi, tarasy wszystkie powierzchnie wykonane z drewna.

Sodowanie drewna - co zyskujemy?

Sodowanie w przeciwieństwie do zwykłego piaskowania jest praktycznie nieinwazyjne. Dzięki technologii piaskowania/sodowania usuwa się starą powłokę lakieru, pozbawia się drewno z wszelakich grzybów i środowiskowych zanieczyszczeń. Pozytywnym aspektem podczas renowacji drewna jest zachowanie pierwotnej struktury i budulca drewna przy jednoczesnym oczyszczeniu powierzchni , a usunięcie mchów pozwala na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wilgoci w domu. 

Piaskowanie domu z bala

Domy z bala potrafią być przeróżne, rozmaicie zabezpieczone, różnymi starymi metodami. Na ogół prace nad drewnem są bardzo przyjemne, i dla operatora jak i dla oka kogoś, kto ogląda to z zewnątrz. Efekty po piaskowaniu czy sodowaniu drewna są fascynujące. Drewno odzyskuje swoją młodość, usuwane są wszelakie zapachy związane ze starym zabezpieczeniem, co jest nieprzyjemne dla osób przebywających w domu. Klienci są wniebowzięci efektami po piaskowaniu ich domów z bala. 

Piaskowanie domu z bala

Aspekty sodowania/piaskowania drewna

W ostatnim naszym zleceniu, w przeszłości bal został pokryty czymś w rodzaju smoły. Jest to spore utrudnienie, ze względu na wyższy stopień trudności w usunięciu takiego zabezpieczenia jednocześnie nie uszkadzając powierzchni drewna. W obróbce strumieniowej od dawna wiadomo, że ścieranie wszelakich gum, smoły czy elastycznych farb jest najgorszą zmorą dla piaskarzy. Ścierniwo zamiast zedrzeć zabezpieczenie i pozostawić czyste drzewo, odbija się od takiej powierzchni lub też rozmazuje.

Koniec końców efekt wyszedł taki na jaki pozwoliło drewno. Tak naprawdę nie ma alternatywy na usunięcie w tak dokładny sposób, z wszelkich zakamarów farby czy lakierów na drewnie. Sodowanie i piaskowanie daje nam przewagę nad innymi dostępnymi metodami na rynku, które są w większości inwazyjne i uszkadzają strukturę drewna. 

piaskowanie bala

Piaskowanie ścian drewnianych

Tak jak lubimy piaskowanie drewna na zewnątrz, tak mniej lubianym czyszczeniem są ściany w środku. Metoda jest taka sama, nic się nie zmienia, jednak zmienia się otoczenie. Operator zamknięty jest jak w puszce, nie ma obiegu powietrza, co skutkuje sporym zapyleniem wewnątrz domu. Oczywiście z pomocą przychodzi specjalistyczny sprzęt BHP z dopływem świeżego powietrza. 

Dodatkowo, dochodzi nam sprzątanie wewnątrz pomieszczeń, dlatego renowację piaskowania lub sodowania wykonuje się jako pierwsze podczas prac remontowych. 

sodowanie domu

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na piaskowanie drewna, sodowanie drewna. Zapewniamy profesjonalizm w świadczeniu naszych usług oraz fachowe doradztwo!

KONTAKT

Zadzwoń lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego. Przedstaw nam zakres materiału do piaskowania.

OFERTA/USŁUGA

Otrzymasz od nas ofertę piaskowania/szkiełkowania/sodowania. Usługę wykonamy solidnie i w krótkim terminie.

Sodowanie drewna – piaskowanie domów z bala

3 komentarze do “Sodowanie drewna – piaskowanie domów z bala

 1. Dobry dzień. Chata z bali jest obecnie w fazie produkcji. Piaskowanie wymagałoby ok. 100 m od zewnątrz i ok. 80 m od wnętrza. Jesteśmy ze Słowacji, czy byłoby możliwe, abyś mógł to zrobić również tutaj, na Słowacji?Dziękujemy za odpowiedź.
  Daniel

 2. Witam Państwa,
  Mam do renowacji elewacje w domu z bali, na terenie Otwocka (woj. mazowieckie),
  Dom ma około 78m2 (pietro i parter). Interesuje mnie usługa przygotowania powierzchni całej elewacji oraz pomalowanie całości środkiem zabezpieczającym drewno.
  Jeśli byliby Państwo zainteresowani wykonaniem takiej usługi to zapraszam na spotkanie w celu zobaczenia domu i dogadania szczegołów.

  Pozdrawiam,
  Maciej Zowczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę