507 629 849 biuro@ekosbc.pl

EKO SB-C

Piaskowanie, sodowanie, szkiełkowanie. Mobilne piaskowanie metali, sodowanie karoserii, szkiełkowanie aluminium. Obróbka strumieniowo-ścierna metali, piaskowanie drewna, cegły. Piaskowanie Radom, piaskowanie Pionki.

Piaskowanie drzwi drewnianych – renowacja

drzwi po piaskowaniu

Piaskowanie drzwi drewnianych to najskuteczniejsza metoda na rynku, która pozwala nam na przeprowadzenie idealnej renowacji powierzchni drewnianych.

Kiedy moje drzwi kwalifikują się do piaskowania - renowacji?

Decydując się na renowację powierzchni drewnianych, należy ocenić ich stan i podjąć decyzję w jaki sposób chcemy przeprowadzić renowację, aby uzyskać zamierzony efekt. Najczęstszą przyczyną poddawania renowacji drzwi jest stara warstwa farby. Większość ludzi odświeża drzwi poprzez odmalowanie przy jednoczesnym nieprzygotowaniu powierzchni do takiej operacji. Każda kolejna warstwa lakieru lub farby nie trzyma się tak jak powinna i obserwujemy efekt łuszczenia się lub odchodzenia farby z naszych drzwi. Dlatego tak ważne jest przygotowanie powierzchni drewnianej pod malowanie czy lakierowanie. 

Wybierając metodę piaskowania lub sodowania powierzchni drewnianych, stawiamy sobie za cel oczyszczenie drzwi do pierwotnego stanu, pozbawionego wszelakich starych farb, lakierów czy zabrudzeń. 

Czyszczenie drzwi metodą piaskowania

Z naszego bagażu doświadczenia, najczęściej piaskujemy drzwi drewniane pokryte grubą warstwą farby olejnej. W niektórych przypadkach, grubość farby czasami nas przeraża – jest to po prostu skorupa! 

Jednak nasza metoda piaskowania radzi sobie z tak trudnym zadaniem jak oczyszczenie farby olejnej bez naruszenia struktury drewna. Są przypadki, że farba wgryzie się tak mocno, że nie ma fizycznej możliwości usunięcia farby bez lekkiej inwazji w powierzchnię drewnianą. W dalszym etapie należy wyszlifować i dopracować powierzchnię ręcznie lub mechanicznie.

Piaskowanie drewnianych drzwi

Sam efekt piaskowania drzwi jest fantastyczny. W naszej metodzie piaskowania wszystkie krawędzie i trudno dostępne miejsca są dokładnie oczyszczone dzięki strumieniowi powietrza pod ciśnieniem. Dodatkowo, jak na zdjęciu powyżej, klient otrzymał od nas przepiaskowaną szybę, dzięki czemu została ona zmatowiona.

Piaskowanie drzwi - czy warto?

W naszej opinii warto podjąć się renowacji wszystkich powierzchni drewnianych. W dzisiejszych czasach większość rzeczy dostępnych na rynku robione są budżetowo. Jest to główny powód dlaczego warto odnawiać stare rzeczy, na które nie żałowano w przeszłości materiału. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie kupić tak solidnych drzwi jakie robiono kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. 

Bardzo często spotykamy się z meblami i innymi wyrobami drewnianymi, które poddane zostały piaskowaniu, a ich efekt po był tragiczny. Niestety, ludzie próbują czyścić tego typu rzeczy nieprofesjonalnym, nieatestowanym sprzętem, a co najważniejsze z doborem nieodpowiednich parametrów i materiału. Przy tego typu obróbce drewna, bardzo łatwo przesadzić i zniszczyć drewno. Należy o tym pamiętać zarówno przy czyszczeniu metodą piaskowania jak i metodami mechanicznymi. 

piaskowanie drewna

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na piaskowanie drewna, sodowanie drewna. Zapewniamy profesjonalizm w świadczeniu naszych usług oraz fachowe doradztwo!

KONTAKT

Zadzwoń lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego. Przedstaw nam zakres materiału do piaskowania.

OFERTA/USŁUGA

Otrzymasz od nas ofertę piaskowania/szkiełkowania/sodowania. Usługę wykonamy solidnie i w krótkim terminie.

Piaskowanie drzwi drewnianych – renowacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę