SODOWANIE

Sodowanie to proces, w którym wodorowęglan sodu NaHCO3 jest kierowany na oczyszczaną powierzchnię za pomocą sprężonego powietrza. Jest to bardzo łagodna forma obróbki strumieniowo-ściernej, znacznie łagodniejsza niż piaskowanienawet dla takich delikatnych powierzchni jak drewno, aluminium czy plastik.

Czyściwo składa się ze sformułowanego wodorowęglanu sodu (znanego również jako soda oczyszczona). Soda jest materiałem bardzo kruchym , który ma mikro rozdrobnienie przy uderzeniu, usuwa materiały powierzchniowe bez uszkodzenia podłoża.

Sodowanie jest metodą w pełni ekologiczną i bezpieczną zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Soda całkowicie rozpuszcza się, gdy zetknie się z wodą. Dzięki temu, po wykonanym oczyszczaniu nie trzeba martwić się o pozostałości po materiale ściernym (problem ten pojawia się przy piaskowaniu i innych ścierniwach).

Używane ścierniwo

Zalety sodowania

Metoda sodowania

Przy obróbce metodą sodowania zachowane zostają kwestie bezpieczeństwa dla pracownika, ludzi i środowiska (neutralne pH, niepalność, nietoksyczność, biodegradowalność, wodorozpuszczalność, bez zagrożenia pylicy płucnej).

Bez pozostałości po ścierniwie, co jest bardzo ważne podczas oczyszczania silników, instalacji procesu, linii produkcyjnych. Wszystko dzięki wodorozpuszczalności sody.

Powierzchnia po sodowaniu musi pozostać całkowicie gładka. Inne metody czyszczenia pozostawiają odkształcenia, porowacenia, powodują nagrzewanie lub zamrażanie płaszczyzny.

Bez konieczności osłony przed zniszczeniem lub demontażu ruchomych części i elementów hydraulicznych – uszczelek, kołnierzy, szkła itp.

Przewiń na górę